V únoru se počet letů z letiště zdvojnásobí

Během února 2022 bude z Letiště Bratislava fungovat přibližně dvakrát více leteckých spojení než minulý měsíc. Uvedla to Zuzana Drobová, mluvčí Letiště M. R. Štefánika – Airport Bratislava (BTS).

Upřesnila, že letové řády většiny linek se opět pomalu dostávají do normálu. Opatření ve více zemích, kam se z Bratislavy létá, například v Británii či Dánsku, se mají v únoru dále uvolňovat. Znamená to, že letecká doprava zasažená vlnou omikronu, by se měla začít postupně obnovovat.

Přiblížila, že letecká společnost Ryanair od února provozuje celkem 14 přímých spojení. Každé pondělí a pátek se bude létat do Bruselu, Kodaně, Bologně a Eindhovenu. Do irského Dublinu se cestující dostanou každý den v týdnu kromě pátku. Pětkrát týdně bude fungovat také linka do Londýna Stansted, třikrát týdně do Birminghamu a dvakrát týdně do Leedsu a Manchesteru.

V případě, že je cílovou destinací Itálie, lety do Milána (Bergamo) budou podle Drobové provozovány čtyřikrát týdně a do Říma (Ciampino) každé úterý a sobotu. Cestující také mohou využít linky na Maltu (každá středa a neděle), exotický španělský ostrov Lanzarote (každou sobotu) a do Kyjeva (Borispol) každé pondělí, pátek a neděli.

Fungovat budou podle ní i čtyři spojení s přestupem v Miláně (Bergamo), přičemž zavazadla budou odbavena na letišti v Bratislavě až do koncové destinace, například do Cagliari, Catanie, Porta a Valencie.

Přiblížila, že společnost Wizz Air má v únoru dvě přímé linky, a to pětkrát týdně do Kyjeva (Zhuliany) a třikrát týdně do Londýna (Luton).

„Pevně ​​věřím, že obnova těchto linek, které letecké společnosti vracejí do nabídky, je jen první v řadě dobrých zpráv pro letiště v letošním roce a že i celý rok 2022 bude letecké dopravě přát a lidé budou moci opět snadněji cestovat do různých koutů světa, “ řekl generální ředitel a předseda představenstva BTS Dušan Keketi.

Plane ladder connected to airplane and ready to pass people at the airport

Drobová upozornila, že společnost Ryanair v lednu (10. až 31. ledna 2022) pozastavila na tři týdny z Bratislavy devět přímých linek ve své síti a zredukovala lety do Dublinu a Londýna Stansted na dvakrát týdně. Ostatní pravidelné linky do Kodaně, Eindhovenu, na Lanzarote, do Říma a Kyjeva létaly podle původních letových řádů.

Dodala, že společnost Wizz Air také snížila v lednu svá spojení. Postupně se však přerušené či zredukované lety dostávají zpět do nabídky. Více informací je podle mluvčí možné nalézt i na stránkách jednotlivých leteckých společností.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram