XTB po novém klientům umožní snížení daně z amerických dividend o polovinu

Přední broker bude nyní nabízet možnost vyplnění formuláře W-8BEN. Klienti tak už nemusí podléhat dvojímu zdanění amerických dividend, díky nové sazbě budou odvádět pouze 15 % namísto původních 30 %.

Bratislava 1. února (TASR/OTS) – Společnost XTB oznámila úspěšné dokončení implementace formuláře W-8BEN. Ten je určen všem klientům, kteří nemají daňovou rezidenci v USA, ale dostávají ze Spojených států příjmy v podobě dividend. Díky dokumentu se jim daňová sazba sníží na 15 % z původních 30 %. Formulář je k dispozici pro nové i stávající klienty od středy 26. ledna.

„Zpřístupnění formuláře W-8BEN našim klientům bylo pro nás důležitou prioritou. Pro všechny, kdo prostřednictvím XTB drží akcie amerických firem či ETF vyplácejících dividendy nebo o takové investici uvažují, jde o značnou výhodu. Díky tomu, že vyplnění i schválení formuláře lze vyřídit kompletně online v rámci klientského účtu, je navíc celý proces velmi jednoduchý,“ říká Michael Kopta, ředitel marketingu pro Česko, Slovensko a Maďarsko v XTB.

Podle Michaela Kopty je rozumné formulář vyplnit již před nákupem amerických akcií nebo před otevřením pozice na amerických akciových CFD a ETF. Vyřízení je také možné kdykoli později, je však třeba dát si pozor a termín vyplácení dividend nezmeškat. „Klientům, kteří si akcie amerických firem nakoupili ještě před zavedením formuláře W-8BEN, doporučujeme jeho vyplnění co nejdříve, aby byl platný už pro nejbližší vyplácení,“ radí dále Kopta.

Po vyplnění a schválení formuláře nabývá nová daňová sazba platnost od začátku následujícího kalendářního měsíce. K využití snížené sazby je tedy třeba, aby klient formulář vyplnil do konce kalendářního měsíce, který předchází měsíci výplaty dividend. Platnost formuláře W-8BEN je tři roky, následně je třeba jej obnovit.

Worried businessman working in the office

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

U 72 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram