Co znamená virtuální kancelář? Možná, že by se pro potřeby podnikání hodila i vám.

Jestliže podnikáte, anebo byste podnikat rádi začali, bude nezbytné, abyste pro účely podnikání uváděli adresu sídla (v případě právnické osoby) nebo místo podnikání (v případě fyzické osoby). To nemusí být problém, jestliže sídlíte v kanceláři, ze které také vykonáváte své povolání, případně se v ní scházíte s klienty.

Vlastnit kancelář je však trochu zbytečné v případě, že dokážete pracovat z domova, anebo se většinu dní pohybujete v terénu. Fyzická kancelář je v takovém případě pouze na obtíž a jediné co, stojí peníze. Věděli jste, že aniž byste došli k rozporu s pracovně právními předpisy, můžete si sjednat virtuální kancelář, která se navíc nachází na lukrativní adrese v Praze?

Co je virtuální kancelář

Virtuální kancelář je prostor, který skutečně existuje a využívá jej mnoho firem. Spočívá v možnosti pronájmu „prostoru“, v rámci kterého můžete uvádět sídlo firmy v Praze na lukrativní adrese i přesto, že se zde vaše fyzické sídlo fyzicky vůbec nenachází. Na tuto adresu vám bude možné zasílat korespondenci bez toho, aniž byste museli udávat svou skutečnou adresu.

Jaké benefity přináší

Jako první si pojďme přiznat, že pronájem kancelářských prostor je poměrně nelevný špás. Pokud jsou pro nás spíše nepotřebné, jsou to navíc zbytečně vynaložené finance, které bychom samozřejmě mohli investovat mnohem lépe – třeba na pronájem virtuální kanceláře jakožto sídlo firmy Praha. A co víc? Ještě vám i zbyde! Sídlo společnosti Praha je možné zřídit již od 200 korun měsíčně, což je v porovnání s několikatisícovými náklady za pronájem a provoz fyzické kanceláře vskutku pakatel. Pokud byste měli zájem využít i další služby, nabízí se správa a evidence pošty či telefonních hovorů.

Jako další z výhod nelze opomenout adresu místa společnosti, která se s umístěním v Praze stane mnohem důvěryhodnější jak u obchodních partnerů, tak i u klientů.

Neváhejte a využívejte možnost virtuální kanceláře. O mnoho věcí se můžeme postarat za vás, zatímco vy se budete pohybovat v terénu – třeba na schůzce s klientem.